Anna Wojczyńska

Wojczynska.jpg

Anna Wojczyńska

Wrocławianka, doktorantka na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego, studentka IV roku filozofii na tymże uniwersytecie. W Akademii Artes Liberales dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności od marca 2008 r.-obecnie studentka II roku studiów I stopnia.

W tzw. czasie pracy zajmuje się historią XX-wiecznej nauki o literaturze, metodologią i metateorią badań literackich oraz filozofią nauki. Pod opieką prof. Wojciecha Głowali przygotowuje pracę doktorską na temat wielkich oczywistości w nauce o literaturze. Tzw. czas wolny poświęca natomiast bliskim oraz lekturze książek, o których następnie pisze w tzw.czasie pracy, oraz literatury pięknej i mniej pięknej.

W ramach AAL realizuje pod kierunkiem prof. Ryszarda Nycza z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego program związany bezpośrednio z wymienionymi wyżej zainteresowaniami.W kolejnych latach akademickich zamierza do stałej trasy podróży Wrocław-Kraków dołączyć kierunek Wrocław-Poznań, pomniejszać niewiedzę w zakresie filozofii i metodologii nauki oraz najnowszej filozofii sztuki,a także zaangażować się w działalność Międzynarodowej Szkoły Humanistycznej (oby sprzyjało zdrowie i PKP).

powrót do listy studentów I-go poziomu