Karolina Pawlik

mgr Karolina Pawlik

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego (kulturoznawstwo w trybie MISH) i Akademii "Artes Liberales". Doktorantka w Zakładzie Teorii i Historii Kultury Uniwersytetu Śląskiego oraz w programie MPISD AAL. Pod kierunkiem Prof. dr hab. Ewy Kosowskiej i Prof. dr. hab. Jerzego Malinowskiego przygotowuje pracę doktorską na temat "Pisma chińskiego w szanghajskiej grafice użytkowej okresu Republiki (1911-1937)". Od roku 2012 przebywa pod opieką Profesora Pan Yaochanga na dwurocznym stażu naukowym w Fine Arts College of Shanghai University. Współpromotorka w programie "Design and Transculturality" w szanghajskim oddziale L'École de design Nantes Atlantique. Członkini Polskiego Instytutu Studiów nad Sztuką Świata i Royal Asiatic Society in Shanghai. Uczestniczka licznych konferencji międzynarodowych, autorka publikacji i odczytów w różnych językach. Najważniejsze zainteresowania badawcze: Shanghai studies, chińska sztuka współczesna, typografia, transkulturowość, postkolonializm, wielojęzyczność, nowe media, przemiany praktyk czytelniczych i piśmienniczych we współczesnym świecie. Prywatnie słuchaczka polskiej poezji śpiewanej, podróżniczka i autorka literackiego bloga "Cudoziemka w Szangraju".

do listy uczestników MPISD AAL