Dr hab. Barbara Chyrowicz, prof. KUL

Dr hab. Barbara Chyrowicz jest profesorem filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, kierownikiem Katedry Etyki Szczegółowej tegoż uniwersytetu, autorem publikacji z zakresu etyki i bioetyki, redaktorem naczelnym“Roczników Filozoficznych”, członkiem kolegium redakcyjnego czaspoism “Ethos” oraz „Logos i Ethos”, redaktorem serii wydawniczej “Etyka i technika” (jak dotąd, ukazało się dziewięć tomów); jest członkiem polskich i międzynarodowych towarzystw naukowych (Polskie Towarzystwo Filozoficzne, Polskie Towarzystwo Bioetyczne, European Society for Philosophy of Medicine and Health Care, Central & East European Association of Bioethics, Papieska Akademia Pro Vita oraz Göerres Gesellschaft.) Jest autorem ponad stu publikacji naukowych, w tym czterech książek (Zamiar i skutki. Filozoficzna analiza zasady podwójnego skutku, TN KUL, Lublin 1997; Bioetyka i ryzyko. Argument „równi pochyłej” w dyskusji wokół osiągnięć współczesnej genetyki, Lublin: TN KUL 2000, 2002; O sytuacjach bez wyjścia w etyce. Dylematy moralne: ich natura, rodzaje i sposoby rozstrzygania, Kraków: ZNAK 2008; Etyka zawodu psychologa [wraz z J. Brzeziński, W. Poznaniak, M. Toeplitz - Winiewska], Wydawnictwo Naukowe PWN: Warszawa 2008). Główne obszary badań: metaetyka, argumentacja w etyce, struktura dylematów moralnych, bioetyka.

• powrót do listy tutorów