Bankowicz

Prof. dr hab. Marek Bankowicz

ur. 1960, politolog, prof. dr hab., kierownik Katedry Współczesnych Systemów Politycznych w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego, prodziekan Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ. Pracuje również w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. J. Tischnera w Krakowie. Autor i współautor wielu publikacji z dziedziny systemów politycznych, ustrojów państwowych oraz najnowszej historii politycznej świata. Autor m.in. książek: "Kulisy totalitaryzmu" (Kraków 1995), "Zlikwidowane państwo" (Kraków 2003), "System polityczny Singapuru" (Kraków 2005), "Dyktatury i tyranie", razem z W. Kozubem-Ciembroniewiczem (Kraków 2007), "Demokracja. Zasady, procedury, instytucje" (Kraków 2006), "Przywódcy polityczni współczesnego świata. Mężowie stanu, demokraci i tyrani" (Kraków 2007) , "Zamach stanu" (Kraków 2009). Jest współautorem i redaktorem naukowym monumentalnej "Historii politycznej świata XX wieku" (Kraków 2004).

• powrót do listy tutorów