Magdalena Kubica

Kubica Magda.JPG

Magdalena Kubica

Kariera naukowa (droga do Akademii i w Akademii)

Od 2004 roku studentka Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych. Aktualnie absolwentka kulturoznawstwa (Zakład Teorii i Historii Kultury). Kontynuuje studia na VI roku MISH na wydziale Psychologii i Pedagogiki oraz w Katedrze Porównawczych Studiów Cywilizacji na Uniwersytecie Jagiellońskim w ramach Akademii Artes Liberales, w której studia rozpoczęła w roku 2007. W roku 2007 przewodnicząca sekcji kultury Iberoamerykańskiej Koła Naukowego Wolnomyślicieli, a następnie od roku 2008 Koła Filozofii Kultury, gdzie prowadzi i realizuje projekt "Śmiech i uśmiech w kulturze". Ciekawość tych zjawisk zawiodła ją do Akademii, dzięki której może prowadzić swoje badania w innych ośrodkach badawczych, a także – co najważniejsze – ma szanse współpracować z naukowcami z całej Polski.
    Zainteresowania i pasje naukowe i pozanaukowe

Interesuje się wieloaspektowością zjawisk kultury, ich analizą i interpretacją. W humanistyce ceni zdolność do syntezy, szerokiej perspektywy i ostrożność w osądzaniu powszechnie nierozumianej różnorodności. Pragnie także zgłębiać zagadnienia ludzkiej natury i jej interakcje z otoczeniem. Poza nauką uwielbia chodzić po górach, nurkować, żeglować, fotografować, a także słuchać muzyki.
    Plany na przyszłość związane z Akademią

Pragnie zrealizować projekt dotyczący kultury uśmiechu i śmiechu. Przyjęta metodologia: komparatystyka, inspiruje do poszukiwań istoty badanych zjawisk w różnych sferach kultury, socjologii a także filozofii. Powstałe fragmenty, zebrane w całość, choć pozornie nie posiadają przyczynowo-skutkowej struktury, mają na celu zobrazowanie fenomenu ludzkiej egzystencji i jej zakorzenienia w kulturach.
    Inne bliższe i dalsze plany naukowe

Obecnie pracuje także nad psychologicznym projektem obejmującym badanie wpływu płci mózgu na poczucie humoru jednostki oraz jej osobowość.

powrót do listy studentów II-go poziomu