Joanna Barska

Barska.jpg

Joanna Barska

Studentka II roku SUM komparatystyki UJ oraz II roku studiów II st. w Akademii „Artes Liberales”, koordynatorka Koła Naukowego Komparatystów UJ, organizatorka kilku konferencji naukowych, redaktorka działu komparatystyki intersemiotycznej czasopisma „Bez Porównania”. Opublikowała artykuły w kilkunastu tomach pokonferencyjnych, współpracowała z czasopismem studentów MISH UW „Mishellanea”. Interesuje się badaniami muzyczno-literackimi, filozofią muzyki oraz współczesną literaturą francuską. Pod opieką prof. dr hab. Marii Korytowskiej (UJ) i dr hab. Danuty Ulickiej (UW) przygotowuje pracę magisterską „Gry (z) Bachem, czyli sztuka fugi (literackiej)”. Uczestniczka sesji naukowych MSH, stypendystka MNiSW, laureatka stypendium MIRA (Mobilité Internationale Rhône-Alpes) Université Stendhal w Grenoble (2009/2010). Obecnie zwiedza winiarnie południowej Francji i uczy się jeść croissanty z czekoladą na śniadanie.

Akademia umożliwiła mi przede wszystkim współpracę ze wspaniałą Tutorką, kontakt z prawdziwymi autorytetami, a także nawiązanie znajomości ze studentami i doktorantami zajmującymi się pokrewnymi dziedzinami literaturoznawstwa. Ponadto od kilku miesięcy jestem rozpoznawana przez konduktorów trasy Kraków–Warszawa i odwrotnie.

powrót do listy studentów II-go poziomu