Łukasz Kumięga

Kumiega Łukasz.jpg

Łukasz Kumięga

germanofil, absolwent „lubelskiej” germanistyki. W Akademii Artes Liberales zgłębiał tajniki lingwistyki stosowanej, socjologii, politologii oraz medioznawstwa na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu (czasem także na Starym Rynku, w Starym Browarze bądź też w nowym Starym Browarze). Obecnie doktorant i wykładowca w Instytucie Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego oraz w Instytucie Niemieckiego i Europejskiego Prawa Partyjnego oraz Badań Nad Partiami Politycznymi na Uniwersytecie w Düesseldorfie. Rozprawa doktorska dotyczy analizy dyskursu medialnego w Niemczech i w Polsce wokół Mistrzostw Świata oraz Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej (2006, 2008). Oprócz tego stażysta w dziale prasowym Parlamentu Krajowego Nadrenii-Westfalii w Düesseldorfie. Współredaktor tomów z zakresu analizy dyskursu (Globalization, Discourse, Media: in a Critical Perspective (wraz z Anną Duszak i Juliane House), 2009, Warszawa oraz Mediendiskursanalyse. Diskurse/Dispositive – Medien – Macht, (wraz z Constanze Spieß i Philippem Dreesenem) 2010, Wiesbaden). W wolnych chwilach leży nad Renem, myśli o „świecie” i czyta najnowsze wydanie Exit.

powrót do listy absolwentów

powrót do listy studentów II-go poziomu