Małgorzata Anna Kot

malgosia_kot.JPG

Ukończyła archeologię na Uniwersytecie Warszawskim. W ramach AAL uczestniczyła w zajęciach z antropologii fizycznej, genetyki, religioznawstwa, psychologii, kognitywistyki, filozofii, psychologii i socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim i Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Studia na AAL dały jej odwagę do prowadzenia interdyscyplinarnych projektów na pograniczu humanistyki i nauk ścisłych. Zajmuje się ewolucją człowieka, a szczególnie okresem środkowego paleolitu. Prowadzi badania archeologiczne w czarnogórskich jaskiniach. Na co dzień zajmuje się popularyzacją nauki. W ramach Międzyuczelnianego Programu Indywidualnych Studiów Doktoranckich AAL realizuje na Uniwersytecie Warszawskim projekt dotyczący analizy zmian technologii narzędziowych neandertalczyka w kontekście zmian klimatycznych. Liczy na to, iż nikt nie zauważy, że to jeden z czterech prowadzonych przez nią projektów.
Niepoprawna idealistka. Lubi kino skandynawskie, kamienice przy Hożej, książki Pratchetta i szachy. Największą przyjemność sprawia jej jednak podróżowanie.

powrót do listy uczestników MPISD AAL

powrót do listy absolwentów AAL