Orzechowski

Prof. dr hab. Emil Orzechowski

Profesor zwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego, specjalność: teatrologia, zarządzanie w naukach humanistycznych. W latach 1996-2002 Dziekan Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ, Kierownik Katedry Zarządzania Kulturą Instytutu Spraw Publicznych WZiKS UJ, twórca programu studiów zarządzanie i marketing, specjalność zarządzanie w kulturze. Ostatnie publikacje: Kilka lekcji o teatrze. Podręcznik dla studentów kolegiów nauczycielskich i studiów zaocznych polonistyki, Kraków 1995, Koniec Polonii w Ameryce? Szkice z dziejów kultury polskiej i polonijnej w Stanach Zjednoczonych, Kraków 1996, Wokół zarządzania kultura edukacja mediami - pytań sporo, odpowiedzi mało, Kraków 1999, Korespondencja Heleny Modrzejewskiej i Karola Chłapowskiego, red., tłum., wstęp, indeksy, Kraków 2000, a także inicjatywa i redakcja serii książek z zakresu zarządzania w kulturze, tłumaczonych (ukazały się 2 pozycje), serii Wykłady Ambasadorów (na temat polityki kulturalnej ich państw; ukazało się 15 pozycji), Zeszytów Wydziałowych Zarządzanie w kulturze (ukazały się 2 zeszyty). Członek Centralnej Komisji ds. tytułu naukowego i stopni naukowych, Prezydium Olimpiady Polonistycznej (część teatralna).