Dr Bożena Makselon–Kowalska

Adiunkt w Zakładzie Psychologii Ogólnej Uniwersytetu Śląskiego. Moje zainteresowania naukowe koncentrują się wokół psychologicznej problematyki utraty pracy i bezrobocia oraz psychologicznych aspektów zarządzania zasobami ludzkimi. Ostatnio zajęłam się również problemem mobbingu i zachowań nieetycznych w środowisku pracy. Praktycznie zajmuję się doradztwem personalnym, diagnozą problemów w organizacji, a także opracowywaniem i wdrażaniem elementów zarządzania zasobami ludzkimi w organizacji, takich jak systemy ocen pracowniczych czy systemy motywacyjne. Jestem autorką wielu artykułów z zakresu problematyki utraty pracy i bezrobocia, a także raportu przygotowanego dla Rady ds. Promocji Zdrowia Psychicznego przy Premierze RP, dotyczącego wpływu pozostawania bez pracy na kondycję psychiczną człowieka. Prowadzone przeze mnie zajęcia dydaktyczne obejmują takie przedmioty, jak: komunikacja interpersonalna, zajęcia ze specjalizacji menedżerskiej oraz różnorodne seminaria kursowe, podczas których studenci wykonują samodzielne prace badawcze, prezentowane później na organizowanej corocznie na naszym wydziale konferencji dla młodych badaczy.

• powrót do listy tutorów