Majkowska

Dr Grażyna Wiesława Majkowska

Adiunkt w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1979 roku pracownik naukowy Zakładu Retoryki i Języka Mediów. Absolwentka polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, autorka publikacji z dziedziny języka mediów i frazeologii współczesnej polszczyzny. Członek Komisji Kultury Języka PAN. W Instytucie Dziennikarstwa UW prowadzi zajęcia z języka wypowiedzi dziennikarskiej i stylistyki praktycznej. Ponadto wykładowca: przedmiotu “Językowa specyfika mediów” na Podyplomowym Studium Komunikacji Społecznej i Mediów przy Instytucie Badań Literackich, PAN, “Kultura języka polskiego” w Szkole Wymowy PWST w Warszawie, technik komunikowania się w Szkole Macieja Orłosia, współautorka stałego cyklu audycji popularyzujących polszczyznę w radiu publicznym.